Teenager skočil do jezera, aby zachránil cizího psa před utonutím

Teenager skočil do jezera, aby zachránil cizího psa před utonutím
Psi Příběhy

Láska a věrnost domácích zvířat je neuvěřitelná. Jakmile si vás pes jednou vybere, je hotovo, už jste jeho. Stáváte se jeho vším. Ale proč se to děje?

Během léta cestuje mnoho lidí na nová místa. Stejně jako jeden dospívající chlapec, který byl nedávno na dovolené ve Walesu - a jenž nakonec udělal jednu věc, která zřejmě nebyla původně na jeho seznamu: zachránil psí život!

O inspirativní projev laskavosti se podělila Jane Warnerová, majitelka sedmiletého shih-tzu jménem Charlie. Při nedávném výletu do lesů Penllergare Valley se Charlie rozhodl, že bude honit kachny. Bylo to poprvé, co to udělal, a brzy se dostal do problémů. Charlie skočil do jezera, aby pádloval za kachnami, ale brzy se ocitl uvězněný ve vodě.

“Charlie se dostával stále dál a dál a uvízl v rákosí. Bylo vidět, že se snaží udržet na hladině,” uvedla Jane pro Wales Online.

Jane si dělala starosti, ale nemohla se za ním vydat: “Jsem postižená, takže jsem neměla šanci pro něj doplavat. Takže jsem jen bezmocně stála na břehu a přemýšlela: ‘Co mám teď sakra dělat’?”

Pak najednou do vody skočil úplně cizí člověk a začal plavat za Charliem!

Nebyl to snadný úkol, ale teenager úspěšně vyplaval a dostal se k Charliemu. Vysvobodil psa a odvedl ho zpět na břeh. “Chudák kluk byl potom také dost otřesený,” řekla Jane. “Myslím, že to bylo náročnější plavání, než očekával, a jsem mu opravdu vděčná, že riskoval vlastní bezpečnost tak, jak to udělal.”

I když to bylo utrpení, záchrana Charlieho života za to stála. Jane byla nesmírně vděčná: “Takže nepochybuji o tom, že kdyby se k němu Connor nedostal hned, tak by zemřel,” řekla pro Wales Online.

Foto: Jane Warnerová / Facebook