Březí fena, která byla sedmnáctkrát postřelena, je nyní terapeutickým psem

Březí fena, která byla sedmnáctkrát postřelena, je nyní terapeutickým psem
Psi Příběhy

Maggie byla sedmnáctkrát postřelena a zůstala zcela opuštěná na libanonské ulici. Je jí pět let a měla prostřelené oči a uříznuté ucho spolu se zlomenou čelistí. Když fenku našli, byla březí a přivázaná k bedně. Naštěstí zde její příběh nekončí. Dozvěděla se o ní charitativní organizace Wild at Heart Foundation a do domova v Brightonu ji odvezla milovnice zvířat Kasey. Maggie je nyní instagramová hvězda a pracuje jako terapeutický pes.

Maggie nyní pracuje jako terapeutický pes a na Instagramu si získala značný počet příznivců.

Kasey hovořila s deníkem The Argus, kterému řekla: “Jeden člověk v Libanonu napsal, že žádá o pomoc, a moje máma to v Londýně uviděla a rozběhla boj o její záchranu. V nadaci Wild At Heart řekli, že se jí ujmou, jen bude dost těžké ji dostat z Libanonu do Velké Británie. Moje máma viděla příspěvek o ní jako první a řekla mi, že ji musíme dostat do pěstounské péče. Přišla jsem domů, uviděla jsem její fotku a okamžitě jsem souhlasila.”

Přestože Maggie udělala velké pokroky, nebyla to procházka růžovým sadem. Byla zahájena šestiměsíční internetová kampaň s cílem dostat ji z Libanonu a najít jí domov v Sussexu. Na Instagramu ji nyní sleduje takřka půl milionu lidí a Maggie navštěvuje nemocnice, pečovatelské domy a univerzity, kde se snaží šířit pozitivní poselství.

Zdroj: Instagram @maggiethewunderdog

Aby se Maggie mohla stát terapeutickým psem, složila zkoušky a vedla si opravdu dobře. Její majitelka se pak o tuto zprávu podělila na Instagramu s ostatními: “Včera jsme s Maggie šly na schůzku s její posuzovatelkou. Maggie je nyní registrovaným terapeutickým psem! Pokračovala: Ona a já budeme mluvit ve školách a pracovat s mladými lidmi. Vím, že to, co se Maggie stalo, bylo strašné, ale pokud její příběh může ostatní poučit a inspirovat k dobrým skutkům, pak alespoň můžeme přispět k tomu, aby byl tento svět o něco lepší.”

Zdroj: Instagram @maggiethewunderdog

Navzdory svým zdravotním problémům žije Maggie jako normální pes. “Maggie je velmi milá, je prostě skvělá a energická. Chodí bez vodítka a následuje mě. Musela se trápit tím vším, co prožila, ale nikdy nikomu neublížila a všechny nesmírně miluje. Má skvělý život a tolik od něj chce… Chci jen, aby lidé viděli, že žije báječný život.”