Umírajícímu veteránovi v hospici se splnilo poslední přání: naposledy vidět svého psa

Umírajícímu veteránovi v hospici se splnilo poslední přání: naposledy vidět svého psa
Psi Příběhy

Psi jsou opravdu nejlepšími přáteli člověka. Jsou dokonalým domácím mazlíčkem, věrným společníkem, který vám může dělat společnost a potěšit vás, když je těžko.

A jednomu muži byl jeho milovaný pes nablízku, když ho potřeboval nejvíc: na smrtelné posteli. Je to smutný příběh, který však nakonec ukazuje, jak krásné pouto existuje mezi lidmi a jejich domácími mazlíčky.

John Vincent, veterán námořní pěchoty, který sloužil ve Vietnamu, stojí před koncem svého života. Devětašedesátiletý muž byl přijat do hospicové péče v Raymond G. Murphy Veterans Affairs Medical Center.

To bohužel znamenalo, že se musí rozloučit i se svým milovaným psem Patchem, pětiletým jorkšírským teriérem. Protože neměl v okolí žádnou rodinu, odevzdal psa do Albuquerque Animal Welfare.

John se ocitl na sklonku života, a tak se ho Amy Nealová, sociální pracovnice paliativní péče, zeptala, zda má nějaké poslední přání. Pro Johna byla volba jednoduchá: chtěl jen ještě jednou vidět svého psa. Pracovníci, dojatí jeho posledním přáním, se rozhodli, že mu ho splní, a připravili tak krásné poslední setkání muže a jeho psa. “Zeptala jsem se ho, jestli by to pro něj mělo nějaký význam,” řekla Amy Nealová deníku Albuquerque Journal. “A velmi rychle se to sešlo.”

“Když přišla žádost, bylo to okamžité ‘rozhodně’ a uděláme vše pro to, aby se to uskutečnilo,” řekl Danny Nevarez, ředitel oddělení pro ochranu zvířat. “Bylo to tak jednoduché, jako dostat sem Patche.”

Členové týmu Albuquerque Animal Welfare přivezli Patche do hospice. John byl hluboce dojat, že svého starého přítele opět vidí: “Jo, to jsem já, to je táta,” řekl Vincent Patchovi. “Jsi tak šťastný, že mě vidíš? Já jsem tak šťastný, že tě vidím.”

Patch byl prý během jízdy tichý, ale když se blížili k nemocnici, začal být dojatý. “Skoro jako by to věděl, začal kňučet,” řekl Nevares deníku. “Jako by měl to očekávání.” Vincent adoptoval Patche, když se sousedce narodil vrh štěňat. Psa pojmenoval podle jeho malé skvrny bílé srsti, která se shodovala s Johnovou jedinou skvrnou bílých chlupů na bradě. “Byli jsme bratři Patchové,” řekl Vincent. Říká, že se mu také líbilo, že Patch byl nejmenší z vrhu, takže ho mohl brát na projížďky na motorce.

Bylo to dojemné setkání dvou starých přátel. Bohužel to pravděpodobně bylo jejich poslední rozloučení. Přesto je hezké, že se jim podařilo toto shledání uskutečnit a dopřát veterináři trochu radosti v jeho posledních chvílích. “Byl to takový okamžik, který zahřál u srdce!” Albuquerque Animal Welfare napsal na Facebooku. “Byli tak šťastní, že se vidí a mohou se rozloučit. Bylo mi ctí splnit tomuto veteránovi jeho poslední přání.”

A jestli je na tom něco pozitivního, tak to, že o Patche bude dobře postaráno i po smrti jeho majitele. Vrátil se do útulku, kde hledá nový domov - a ochránci zvířat tvrdí, že mají připraveného zájemce o adopci. Část jeho srdce ale samozřejmě zůstane navždy s Johnem. Je to krásný, hořkosladký příběh, který ukazuje, že někdy jsou naši domácí mazlíčci opravdu našimi nejlepšími přáteli, a to i v posledních hodinách života.