Extrudované, pečené, polosuché nebo lisované granule? Nebo raději žádné?

Extrudované, pečené, polosuché nebo lisované granule? Nebo raději žádné?
Psi Poradna

Přišel nám e-mailem dotaz: “Zdravím vás, mám dotaz k vašemu hodnocení. Za studena lisované granule máte daleko lépe hodnocené než extrudované, přitom mezi chovateli převládá názor, že extrudace a její zpracování zlepší stravitelnost některých složek, jako jsou například luštěniny. Lisované granule jsou poslední dobou i obviňovány z toho, že zůstávají ve střevech a způsobují záněty, protože jsou hůře stravitelné. Jaký na to máte názor?”

Na trhu se zvířecími granulemi probíhá dlouholetý boj mezi zastánci tzv. extrudovaných granulí a jejich alternativami např. v podobě tzv. za studena lisovaných krmiv. Argumentů se na obou stranách hromadí velké množství a korporátní lobby pracují na plné obrátky, protože jde samozřejmě v první řadě o byznys jednotlivých výrobců.

V článku v The New York Times s názvem ‘Pravda o krmivech pro psy a kočky’ se píše: “..takzvaná prémiová krmiva pro domácí zvířata stojí třikrát až čtyřikrát více než značky ze supermarketů. I v rámci prémiových značek existuje široké cenové rozpětí, ale při porovnání složení jsou si nápadně podobné, protože všechny musí splňovat určité výživové normy. Prvních pět složek téměř všech druhů krmiv pro psy a kočky je obecně stejných a představují bílkoviny, tuky a sacharidy. Všechny obsahují v podstatě stejné složky: kuřecí (či jiné) maso nebo masový vývar, následují obiloviny, zelenina, ovoce a případně byliny, přičemž neprémiové značky používají více obilovin a vedlejších produktů z drůbeže, masa a ryb.” K pochopení toho jak funguje výroba krmiv pro domácí zvířata musíme ocitovat další pasáž ze zmiňovaného článku: “Všechna krmiva pro domácí zvířata se vyrábějí z vedlejších produktů výroby potravin pro lidi. Bez ohledu na to, co je uvedeno na obalu, váš pes nebo kočka nedostává ‘celá čerstvá kuřecí prsa’, ale to, co zbude po zpracování kuřecích prsou pro lidskou potřebu. A není proto divu, že krmiva pro domácí zvířata prodávaná po celém světě vyrábějí především globální potravinové společnosti Nestlé, Purina, Mars a Procter & Gamble. Žádný státní orgán nevyžaduje důkazy o zdravotních tvrzeních na krmivech pro domácí zvířata a žádná společnost vyrábějící krmiva není ochotna investovat do desetiletí trvajícího výzkumu, aby zjistila, zda její výrobky udržují zvířata zdravější a prodlužují jejich život. Společnosti vyrábějící krmiva pro domácí zvířata tvrdí, že výzkum provádějí, ale jen zřídkakdy je prováděn vědecky, se srovnatelnými kontrolními a pokusnými skupinami. Kupodivu však existuje dostatek důkazů o tom, že navzdory tvrzení o opaku, jsou psi i kočky dokonale schopni strávit obiloviny, pokud jsou vařené.”

Granule ano, či ne?

Pokud si na Petgrootu seřadíte krmiva od nejlépe hodnocených, zjistíte, že granule nejsou tou nejlepší formou výživy, kterou můžete svým domácím mazlíčkům poskytnout. Neexistuje žádný vědecký poznatek, jenž by granule potvrzoval jako nejlepší dostupnou formu pro výživu vašeho zvířete. Spíše se tedy jedná o nejméně namáhavou formu obstarávání výživy pro vaše domácí zvíře (pohodlí pro majitele) v kombinaci s vysoce výnosným byznysovým modelem pro jejich výrobce. Pokud se však i přesto rozhodnete krmit své zvíře průmyslově vyráběnými granulemi, je dobré se orientovat v jejich druzích a kvalitě.

Extrudované granule

Jedná se o nejběžnější typ suchého krmiva. Obvykle se vyrábí vařením rozemleté směsi masokostní moučky a obilné, kukuřičné nebo rýžové mouky při vysokých teplotách (až 200°C), jejím lisováním přes lis s otvory, sušením vzniklého tvaru při 170°C a konečným chlazením granulí. V konečné fázi se obvykle pro ještě lepší chuť postříkají vrstvou tuku nebo aromatických látek. Výhodou je, že extrudované granule mají nejdelší trvanlivost (přibližně 1 až 2 roky) a jejich výroba je rychlejší a levnější než u jiných typů. Tyto granule jsou také lépe stravitelné a ničí parazity v těle psa. Nevýhodou je, že extrémní teploty ničí některé vitamíny a živiny, které jsou pak dodávány uměle.

Extrudace je proces zpracování potravin, díky kterému se z potravin stávají tzv. ultra zpracované potravinové produkty s doloženým negativním zdravotním dopadem. Podle globálního standardu rozdělení potravin NOVA, které je uznáván Světovou zdravotnickou organizací, Organizací pro výživu a zemědělství a Panamerickou zdravotnickou organizací patří proces extrudace do nejhorší, čtvrté kategorie procesů průmyslově zpracovaných potravin.

Vlivu a dopadu extrudace na živiny v suchých krmivech se věnuje např. studie ‘Vliv extruzního zpracování na živiny v suchém krmivu pro domácí zvířata’ od kolektivu autorů kolem Quang Dinh Trana z Univerzity Vinh, publikované v Časopisu Journal of the Science of Food and Agriculture, kde seuvádí: “..extrudace může mít příznivé i nepříznivé účinky na nutriční kvalitu výrobku. Žádoucí účinky extruze zahrnují především zničení nežádoucích nutričně aktivních faktorů a zlepšení stravitelnosti a využití bílkovin a škrobu. K nežádoucím účinkům extruze patří snížení kvality bílkovin např. v důsledku Maillardovy reakce, snížení chutnosti a ztráta vitaminů. Účinky extruzního zpracování na nutriční hodnoty krmiv pro domácí zvířata jsou dobře zdokumentovány. Tepelné zpracování během extruzního vaření může inaktivovat nutričně aktivní faktory na bázi bílkovin tím, že naruší integritu jejich struktury, a tím zabrání jejich působení. Extruze může vést ke zvýšení stravitelnosti bílkovin. Řada vitaminů je citlivá na fyzikální a chemické ošetření. Stabilita vitaminů závisí na jejich chemické struktuře a může být snížena působením tepla, světla, kyslíku, vlhkosti a minerálů. Protože se vitaminy značně liší chemickou strukturou a složením, jejich stabilita během extruze je různá. Účinky extruze však byly destruktivní především pro vitaminy skupiny B, vitamin A a vitamin E. U krmiv pro domácí zvířata bylo prokázáno, že extruzní vaření má negativní vliv na koncentraci vitaminů.”

V pozdější studii od stejného kolektivu autorů s názvem ,Effects of drying temperature and time of a canine diet extruded with a 4 or 8mm die on physical and nutritional quality indicators’ publikované v Animal Feed Science Technology (2011), se uvádí, že ”doba a teplota sušení mohou změnit nutriční kvalitu krmiva pro domácí zvířata”. Podle této studie “..dochází během tepelné extruze k poškození aminokyselin lysinu a prolinu ve 4mm granulích díky vysoké teplotě sušení a vysoké teploty extruze mohou zvyšovat koncentraci prooxidačních přechodných kovů, zejména železa, v důsledku opotřebení kovových částí extrudéru” a “u 4 a 8 mm granulí sušených při teplotě 200°C byl pozorován pokles většiny nenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem”.

Závěr této studie uvádí, že ”sušení může významně ovlivnit obsah živin v krmivech pro domácí zvířata. Při vysokých teplotách sušení (160-200°C) dochází k poškození lysinu, přičemž reaktivní lysin klesá rychleji než celkový lysin. V této studii nebyly teplotou sušení ovlivněny žádné další aminokyseliny s výjimkou prolinu ve 4 mm granulích, jehož obsah se zvýšil při teplotě sušení 200°C. Kromě aminokyselin byl u 4 a 8 mm granulí sušených při teplotě 200°C pozorován pokles většiny nenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem. Sušení extrudovaných krmiv pro domácí zvířata může ovlivnit složení živin zejména při vysokých teplotách sušení. Sušení krmiv pro domácí zvířata při teplotě nižší než 160°C minimalizuje negativní účinky procesu sušení na živiny.”

Pečené granule

Vyrábí se ze směsi smíchaných suchých ingrediencí, oleje a někdy i čerstvého masa. Vzniklé těsto se rozválí a protlačí přes síto, ve kterém se udělají otvory v požadovaném tvaru granulí. Následuje pečení v horkovzdušné troubě při 170°C, sušení a chlazení. Výhodou této metody je, že se zachovává chuť surovin a granule mají vyšší výživovou hodnotu. Jsou vhodné i pro psy s citlivým zažíváním. Nevýhodou je nižší trvanlivost (v řádu měsíců), složení přizpůsobené tomu, aby těsto drželo pohromadě, a skutečnost, že některé vitaminy a látky je třeba přidávat až na závěr.

Polosuché granule

Kromě směsi masa a zeleniny obsahují také hodně vody, která jim dodává větší vlhkost a činí je měkčími než jiné druhy. Jsou také hutnější, díky čemuž jsou pro psy atraktivnější, stravitelnější a mohou si je dopřát i psi s poruchami příjmu potravy (alergie, citlivý žaludek, špatné trávení, bolavé zuby). Díky poloměkkému provedení jsou vhodné i pro starší psy. Na druhou stranu si na rozdíl od tvrdších granulí psi neobrušují zuby. Zároveň jsou do nich přidávány chemické konzervační látky, aby déle vydržely a nechytaly plísně. Z tohoto důvodu mají také nižší trvanlivost.

Jednou z alternativ vůči extrudovaným granulím jsou tzv. polosuché granule. Na webu výrobce značky Platinum se uvádí: “..naše krmivo se vyrábí ze 70 % čerstvého masa. Zpracováváme například čerstvé kuřecí, jehněčí, kančí, králičí maso nebo čerstvé maso z ryb (tuňák, losos, sardinky). K masu jsou přidávány další lehce stravitelné složky jako brambory nebo rýže a nebo kukuřice. Dále za studena lisované oleje, bylinky, minerály a vitamíny. Vše bez přidané vody - pouze ve vlastní šťávě. Proto jsou zachovány maximální nutriční hodnoty všech ingrediencí do krmiva vložených.Tepelně upravené maso ve vlastní šťávě je postupně sušené při pokojové teplotě. Proto má vyšší obsah vlhkosti (18 % zbytkové vlhkosti) než klasické psí krmivo. To významně přispívá k bohaté chuti krmiva. V běžných kompletních krmivech pro psy pocházejí bílkoviny především z masokostní moučky nebo z obilovin a vedlejších rostlinných produktů. Krmná směs je rozdrcena či rozemleta na jemný prášek a mísena s vodou. Tato hmota je pak dále zpracována v extrudéru za vysokých teplot (150 až 200°C) a pod vysokým tlakem tvarována do granulí. Každá jednotlivá granule je obvykle potažena vrstvou škrobu, který musí být v psím žaludku stráven jako první. Přírodní složení má za úkol postarat se o to, aby játra, ledviny a kůže nebyly zatěžovány přísadami, které nemají pro psa žádné využití., proto je naše krmivo tak snadno stravitelné kvůli jeho přírodnímu, zdravému složení, díky kterému je nesnášenlivost jen velice vzácná. Na metabolismus není vyvíjen tlak znehodnocenými přísadami, které mohou způsobit nevysvětlitelné svědění nebo jiné kožní problémy. Vhodné i pro alergické psy. Díky optimálnímu trávení nemívají psi větry ani průjem. Dokonce i “dárečky”, které po sobě zanechávají, jsou menší a pevnější. Vysoce kvalitní bílkoviny z čerstvého masa okamžitě stimulují tvorbu nové svalové hmoty. Výživné, za studena lisované oleje obsažené v krmivu a přírodní původ našich ingrediencí se stará o srst Vašeho psa.” Nutno podotknout, že tato znčka poskytuje veřejně přístupný nezávislý test, týkající se velmi vysokého obsahu masa v granulích.

Za studena lisované granule

Lisování je považováno za šetrnější, ale náročnější metodu výroby granulí. Granule se vyrábějí šetrnější metodou lisování při teplotách do 70°C. Lisování za studena nevystavuje vstupní potraviny potenciálně škodlivým vysokým teplotám a tlakům. Tento způsob výroby zajišťuje, že všechny přírodní minerální látky jsou zachovány a zůstávají v původní formě. Granule nenabobtnávají.

Podle výrobce Yoggies jsou “..granule lisované za studena zpracované šetrným způsobem, o teplotách nepřesahujících 39,9°C, díky kterému je v nich zachováno maximum vitamínů, minerálů a výživných látek z kvalitních surovin. Teplota nepřesahující 39,9°C je jedním z nejdůležitějších výrobních faktorů pro zdraví psů. Tento proces zaručuje, že si suroviny zpracované při této teplotě uchovávají své přírodní výživové vlastnosti vč. přírodního tuku z použitého masa, díky čemuž není třeba do granulí přidávat žádný rafinovaný tuk.”

Server Vše o krmivech uvádí: “Výrobci a zastánci za studena lisovaných (správně peletovaných) granulí uvádějí, že jsou vyráběny šetrnější metodou lisování, při teplotě do 70°C. Lisování za studena nevystavuje vstupní potraviny potenciálně škodlivým vysokým teplotám a tlakům. Tento způsob výroby má zaručovat, že všechny přírodní minerály a i ostatní BIO aktivní látky jsou zachovány a zůstávají ve své původní podobě. Za studena lisované granule podle tvrzení výrobců nebobtnají v žaludku tzn., že riziko přetočení (torze žaludku) je minimální. Přirozený obsah vlákniny zajistí lepší trávení, nedochází ke snížení peristaltiky střev a usazování zbytků potravy na jejich stěnách. Za studena lisované granule nejsou konzervované, přibarvované ani aromatizované, tuky jsou přírodní.”

Stejný zdroj dále uvádí: “Hygienické požadavky evropské legislativy vyžadují, pro zpracování krmiva pro zvířata v zájmovém chovu, tepelné zpracování složek živočišného původu minimálně na teplotu 90°C, anebo použití sušeného nebo fermentovaného masa. Aby se krmiva dala slisovat do pelet, musí být směs suchá s vysokým obsahem škrobu. Proto při výrobě za studena lisovaných granulí převládají suché suroviny - masové, drůbeží a rybí moučky anebo sušené maso, obiloviny a brambory. Za teplot přesahujících 130°C při tlaku 3 bary se vyrábí většina masových mouček. Za studena lisované granule, které obsahují masové moučky, jsou proto zpracovány teplotami vyššími, než extrudované granule vyráběné novými technologiemi. Navíc, velká většina masových mouček obsahuje chemické konzervanty, které výrobce krmiva není povinen deklarovat na obalu. Pouze za studena lisované granule vyrobené ze sušeného masa skýtají výhody šetrného zpracování surovin za nízkých teplot. U granulí lisovaných za studena je, z důvodu technologie výroby, problematický vysoký vysoký obsah sacharidů, který snižuje stravitelnost bílkovin až o 20%. Vysoký obsah sacharidů může vést ke vzniku obezity a přispívat k rozvoji cukrovky. Navíc, pokud některé sacharidové složky krmiva (např. kukuřice a další suroviny obshující škrob, luštěniny) nejsou před lisováním tepelně upraveny, jsou jejich živiny pro psy velmi špatně využitelné.”

Metodologie hodnocení

V komplexním modelu hodnocení suchých krmiv hraje parametr zpracování jednu z rolí. Mezi způsoby zpracování granulí řadíme: extrudované, pečené, polosuché a (za studena) lisované granule. Mezi jednotlivými druhy zpracování je několikaprocentní rozdíl, jenž se promítá do celkového hodnocení daného výrobku.


Prohlášení společnosti Petgroot: Naše společnost poskytuje naprosto nezávislé hodnocení krmiv , bez vazby na jakéhokoli výrobce, distributora, či technologii výroby. Algoritmus našeho plně automatizovaného hodnocení se opírá o poznatky z vědeckého výzkumu a jeho prvořadým cílem je pomoci majitelům domácích mazlíčků se základní orientací ve složitém prostředí trhu průmyslově zpracovaných krmiv, kde se často ty nejméně kvalitní značky prezentují jako ultra prémiové a především začínající a nezkušení majitelé zvířat tak mohou z neznalosti problematiky dlouhodobým užíváním takových produktů narušit zdraví a pohodu svých zvířat.