Růženka je velká bojovnice, říká jeden z jejích zachránců

Růženka je velká bojovnice, říká jeden z jejích zachránců
Příběhy Psi

Internetem proběhl příběh zachráněné labradorky Růženky, která zůstala uvězněná pod sutinami v obci Hruška po celý den. Máme svědectví o průběhu její záchrany přímo od jednoho ze záchranářů, kteří v Hrušce pomáhali bezprostředně po tragédii. Růženka je velká bojovnice, přejeme jí dlouhý a šťastný život poté, co se podruhé narodila!

Záchranář popisuje celou událost takto: “Když jsme přijeli do vesnice Hruška a rozešli se k postiženým domům, tak hned u prvního z nich se nám naskytl skličující pohled - mezi sutinami seděla na bedýnce stará paní a plakala. Nabídli jsme jí pomoc a ona nám v slzách odpověděla, že tam někde pod sutinami bude nejspíš zasypaný její pejsek. Neváhali jsme ani sekundu a začali ho okamžitě hledat. Sutin tam bylo opravdu velké množství a přístup k místu, které určila paní byl takřka nemožný. Po několika dlouhých a úmorných chvílích se nám konečně podařilo zvednout největší kus střechy, pod kterou byl zlomený strom, který snad ani nebyl z té zahrady, ale přiletěl bůhví odkud. A v tom jsme ji uviděli. Nastala obrovská radost z toho, že je živá. Chvíli trvalo než na nás začala reagovat. Zprvu se bála a vrčela na nás, donesli jsme jí tedy vodu a pomalinku získali vzájemnou důvěru.

Zavolali jsme pro její paničku, která na ni začala mluvit a díky známému hlasu se nám ji podařilo vytáhnout ze sutin. Díky tomu, že pod sutinami strávila celý den bez pohybu, tak se nedokázala postavit na vlastní nohy. Opatrně jsme tedy pod ni podsunuli deku a přenesli ji na cestu. Dostala jídlo a vodu a už jsme se jen modlili, aby se dala dohromady. Práce bylo kolem všude ohromné množství, tak jsme ji předali šťastné paničce a vydali se pomáhat dál. Po nějaké chvíli jsem se ze střechy jiného domu podíval směrem, kde ležela pohybu neschopná Růženka a uviděl ji jak cupitá vedle paničky po svých do auta. Byla v pořádku, což udělalo velkou radost nejen její smutné majitelce, ale i nám, kteří jsme ji ze sutin vytáhli. Růženka je velká bojovnice, ať se ji daří!”

Nádherný a silný příběh zachráněného psího života, který pro starou paní znamená jistě velmi mnoho. Děkujeme klukům, kteří se podíleli na její záchraně a dál pracují na místě katastrofy.