Kočka bez domova utěšovala opuštěného psa, dokud nebyli oba zachráněni

Kočka bez domova utěšovala opuštěného psa, dokud nebyli oba zachráněni
Kočky Příběhy

Láska a věrnost domácích zvířat je neuvěřitelná. Jakmile si vás pes jednou vybere, je hotovo, už jste jeho. Stáváte se jeho vším. Ale proč se to děje?

Psi jsou od přírody zvířata patřící do smečky, jež dávají přednost společnosti ostatních. Mnozí odborníci se domnívají, že tato mentalita smečky spolu s instinktem přežití je důvodem, proč psi zůstávají tak věrní svým lidským společníkům. Se svými pečovateli jsou hluboce spjati a považují vás za svou smečku. Psi jsou dokonce dobře známí tím, že tuto lásku a věrnost projevují ještě dlouho poté, co jejich majitel zemřel, nebo dokonce poté, co byli opuštěni.

Nedlouho poté, co se starší manželé přestěhovali ze svého bytu do centra pro seniory, si obyvatelé začali všímat jejich psa, který se potloukal kome domu. Každý den ho vídali schouleného na stejném místě na dece u vchodových. Bylo zřejmé, že byl opuštěný. Všimli si ale také, že není sám. Kočka bez domova si psa oblíbila a okamžitě se stali nerozlučnou dvojicí. Po dlouhých šest měsíců se pes všude pohyboval a kočka ho následovala. Dokonce se dělili o jídlo, které jim nechávali obyvatelé, když procházeli kolem. Nejenže spolu trávili celý den a hráli si, ale také se k sobě v noci tulili, navzájem se utěšovali a hřáli se až do rána. Bylo nepopiratelné, že se ti dva navzájem utěšují.

“Objímají se, aby se zahřáli, když spolu v noci spí. Možná si myslí, že jsou na tom stejně, protože se potkali na ulici. Vědí, že jsou rozdílní, ale vycházejí spolu dobře, navzájem se utěšují, “ řekl jeden z obyvatel bytového komplexu.

Když se však obyvatelé přiblížili ke dveřím budovy, kočka odběhla a sledovala je z “bezpečné vzdálenosti”. Pes však zůstával na místě. Každému z nich se díval do tváře, skoro jako by hledal někoho konkrétního. Přihlížející se začali domnívat, že hledá tváře členů své předchozí rodiny. A že stále doufá, že se pro něj vrátí. S blížící se zimou se obyvatelé začali obávat o jejich osud. Jeden člověk jim dokonce postavil provizorní přístřešek v naději, že je ochrání před větrem a chladem. Na místo byla nakonec přivolána záchranná služba, která dvojici odchytila a nechala ji vyšetřit veterinářem. Obě zvířata byla v dobrém zdravotním stavu a byla předána k adopci. Obyvatelé komplexu se utěšovali, že dvojice snad bude někde v teple a milována nějakou novou rodinou.

Foto: Snímek obrazovky / Youtube